چرا داشتن همکاری در سازمان الزامیست ؟

داشتن همکاری در سازمان

علل الزامی بودن داشتن همکاری در سازمان: اهداف دشوار را به‌اشتراک بگذارید. همیشه دنبال ارزش‌های مشترک برای همکاری نباشید. همکاری در بین بخش‌های مختلف به معنای همکاری با افرادی با ارزش‌های مختلف است.ملاک‌های سنجش و اندازه‌گیری را برای بهبود به‌کار استفاده کنید، نه برای این‌که ثابت کنید چه قدر کارتان خوب است.همکاری در سازمان باعث میشود مدیران خوب بیش از این که مشابه هدایت گروه ارکستر سمفونیک باشد، شبیه یک گروه موسیقی جاز است که در آن رهبری گروه از قطعه‌ای به قطعه دیگر می‌تواند تغییر کند.به‌ ایده‌های موفق اعتبار بدهید، اما اعتبار انحصاری به هوش و باهوش‌ها ندهید.گاه بهتر است به جای گسترش سازمان‌تان، ایده‌های سازمان‌ را گسترش دهید.سعی نکنید جلوی رقابت را بگیرید. رقبای بزرگ معمولا همکاران بزرگی هم هستند. هر دو بر نتیجه تمرکز دارند و تلاش می‌کنند تا بهبود یابند و تغییر را می‌پذیرند.

همه ما می‌خواهیم همیشه مشارکت کنیم: دنیا با مشکلات بزرگ‌تر و پیچیده‌تری مواجه است، سازمان‌ها کوچک‌تر و متنوع‌تر می‌شوند و نوآوری به همان موازاتی که در آزمایشگاه‌ها رخ می‌دهد، در این سازمان‌ها هم در حال روی دادن است. اما همکاری برای هدف مشترک در تجارت‌های معمول و حتی بین رقبا سخت به‌نظر می‌رسد. همه ما قصه‌هایی از جنگ و ناامیدی برای به‌اشتراک گذاشتن داریم که خود دلیلی است برای این نوشته که شما آن را می‌خوانید. با توجه به آنچه من به عنوان رییس هیأت امنای موسسه تبادل نوآوری اجتماعی دیده‌ام، همکاری موفق، بر مبنای شش اصل ساده است . برای من هم اول مثل شوک بود ولی به تدریج آموختم که هر یک از این اصول ارتباط بین داده‌ها و واقعیت‌ها را محکم‌تر می‌کند.

برای داشتن همکاری در سازمان اول باید: اهداف دشوار را به‌اشتراک بگذارید

کارکردن با یکدیگر برای هدفی مشترک، می‌تواند ائتلافی متنوع در حوزه مهارت‌های مورد نیاز برای موفقیت را جذب کند. به یاد بیاوردید که چگونه اکت آپ (سازمانی غیرانتفاعی برای مقابله با ایدز) و فعالان ایدز با شرکت جی.اس.کی و دیگر شرکت‌های داروسازی بزرگ همکاری کردند تا داروهای جدید برای درمان ایدز تایید شوند. به بیماران مبتلا به اچ.آی.وی گفته شد که یک تا دو سال فرصت زندگی دارند. شرکت‌های داروسازی داروهایی دارند که می‌توانند زندگی شما را نجات دهند ولی در صف‌های پنج تا ۱۰ ساله برای گرفتن مجوز هستند.

نتیجه این شد که این پروژه نتیجه داد و نهاد کنترل کننده غذا و داروی آمریکا را تشویق کردند تا قوانینش را تغییر دهد. سیلی از روش‌های جدید درمان سررسید. زندگی‌های بسیاری نجات یافت. این همکاری نتیجه داد چون بحث ارزش‌های مشترک مطرح نبود و به جای آن، هدفی مشترک وجود داشت: روش عمل‌گرایانه در مقابل محافظه کارانه.

بحث درباره ارزش‌های مشترک می‌تواند ما را از یکدیگر جدا کند. هیچ‌کس دوست ندارد درستی او مورد سوال قرار گیرد. بحث مبهم درباره مسئولیت‌پذیری و ثبات، می‌تواند منجر به پنهان ماندن مسایل اساسی شود. همکاری در بین بخش‌های مختلف به معنای همکاری با افرادی با ارزش‌های مختلف است.

هرکسی به شکلی در سازمان خود، زمان، استعداد و سرمایه‌های مختلفی را با خود می‌آورد. اهداف ژرف و سنگین کمک می‌کند که زمینه‌های مشترک را درهنگام بررسی داده‌ها و واقعیت‌ها پیدا کنیم.

برای داشتن همکاری در سازمان دوم باید : اندازه‌گیری کنید، برای بهبود کار نه به قصد ثابت کردنش

ملاک‌های سنجش و اندازه‌گیری که برای بهبود به‌کار می‌روند برای افراد ذی‌نفع ساده و مفید است. نوآوری نیازمند آزمون و خطا، به معنای بازخورد و آموختن از خطاها است. حقایق، دوست ما هستند. با این حال، می‌بینیم که بسیاری از مواقع برای بررسی یک مطالعه پژوهشی، از شاخص یا تست استاندارد طلایی استفاده می‌شود. یعنی یک شاخص اصلی در نظرگرفته می‌شود تا بر اساس آن عملکرد سازمان‌ها سنجیده شود. اثبات شاخص موفقیت در هرسازمان یا پروژه‌ای هم جایگاه خودش را دارد. بیشتر سازمان‌های مردمی و نهادهای غیرانتفاعی با تغییرات خیلی کم، توانسته‌اند تاثیرات خوبی ایجاد کنند. نمونه‌اش سازمان‌های مردمی فعال در کمک به مردم در جریان بلایای طبیعی است که هم سریع نتیجه می‌گیرند و هم اعتماد حامیان خود را جلب می‌کنند.

یا برای مثال شبکه موسوم به سکونت برای بشریت  را در نظر بگیرید. آن‌ها برای شاخص ساخت و ساز به جای متر مربع و مساحت ساخت، روی تعداد خانه‌های محل سکونت تمرکز کردند. نتیجه این شد که شاخص ساخت‌و‌ساز مسکن در آمریکا که خانه‌ها هم بزرگ‌تر هستند و هم مساحت بیشتری دارند، بتواند تبدیل به معیاری برای خانه‌سازی در بمبئی هند شود که هم اسکان کم است و هم درصد ساخت و ساز پایین‌‌تر است.

برای داشتن همکاری در سازمان سوم باید : مهم انتخاب تغییر است نه انتخاب مسئول تغییر

همکاری برای رسیدن به هدف خوب، باعث جلب مدیران می‌شود. بیشتر تیم‌های همکاری خوب و کارآمد، به لحاظ هدایت و مدیریت، غنی هستند. همکاری مدیران خوب بیش از این که مشابه هدایت گروه ارکستر سمفونیک باشد، شبیه یک گروه موسیقی جاز است. در یک گروه موسیقی جاز، رهبری گروه از قطعه‌ای به قطعه دیگر می‌تواند تغییر کند. رهبران بزرگی چون دوک الینگتون توانسته‌اند موسیقی‌دانان بزرگی را در گروه خود جمع کنند که بداهه‌نوازی‌های زیبا و اجراهای بهتری داشته باشند. ارکستر سمفونیک نیازمند یک رهبر، یک قطعه موسیقی و وفاداری اعضای گروه به رهبر و قطعه مورد نظر است. در موسیقی جاز که همراه با بداهه‌نوازی است، تشویق تماشاچیان بازخورد لحظه‌ای برای رهبران گروه ایجاد می‌کند و رهبران با توجه به این بازخورد‌ها که حکم داده‌هایی جدید را دارند، نقش بیشتری در هدایت لحظه‌ای گروه دارند.

برای داشتن همکاری در سازمان چهارم باید : به‌ ایده‌های موفق اعتبار بدهید، اما اعتبار انحصاری به باهوش‌ها ندهید

تجمع افراد باهوش باعث بهترین همکاریی‌هایی بوده که من دیده‌ام. همه افراد و گروه‌ها برای بهبود کمک می‌کنند. همه برای ایده بزرگ از اعتبار خود خرج می‌کنند چون ایده‌هایشان در دل ایده بزرگ جای دارد. داده‌ها می‌تواند درباره چیزهایی باشد که توسط افراد خوب انجام شده، و نه در مورد افراد زیرکی که کارهای خوب انجام داده‌اند. ویکی‌پدیا توسط صدها هزار داوطلبی نوشته شده که هر یک سهم ویژه خود را دارند و با کارشان کل پروژه‌ را از آن خود کرده و در آن سهیم شده‌اند. مثل همان ضرب‌المثل معروف که می‌گوید برای موفقیت خیلی صاحب پیدا می‌شود ولی این شکست است که هیچ‌کس حاضر نیست مسئولیت آن را به عهده گیرد.

برای داشتن همکاری در سازمان پنجم باید : به جای گسترش سازمان، ایده‌ها را گسترش دهید

زمان‌هایی هست که برای تاثیر بزرگ، یک سازمان باید در حد جهانی عمل کند. چیزی مثل ویکی‌پدیا. گاهی هم بهتر است در مقیاس سازمان‌های محلی عمل کنیم. مثلا انجمن وای.ام.سی.ای در آمریکا که سعی می‌کند به موسسات محلی کوچک برای برخی کاربردها مانند برندسازی یا سیستم خرید با حق امتیاز (فرانشیز) کمک کند تا صرفه‌جویی کرده و از زیان‌دهی جلوگیری کند. مدرسه کارآفرینی اجتماعی  یک نمونه خوب دیگر است. ایده‌های این مدرسه در سراسر جهان پراکنده شده‌اند.

برای داشتن همکاری در سازمان ششم باید : رقابت را بپذیرید، سعی نکنید جلویش را بگیرید

رقبای بزرگ معمولا همکاران بزرگی هم هستند . هر دو بر نتیجه تمرکز دارند و تلاش می‌کنند تا بهبود یابند و تغییر را می‌پذیرند. هر دو برای شروع بهتر، داده‌ها را می‌یبنند و به‌خوبی داده‌ها را بررسی می‌کنند. موسسه گوداستارت حاصل همکاری بخش‌های اجتماعی و تجاری رقیب در استرالیا بود. ابتدا یک موسسه شکست خورده انتفاعی زنجیره‌ای که مرکزی برای نگه‌داری کودکان بود را خرید و آن را تبدیل به شبکه‌ای غیر‌انتفاعی از مراکز آموزشی برای کمک به کودکان محروم کرد. همکاری بدون داده‌های آماری عددی می‌تواند به شکل ناخوشایندی سیاسی باشد.

رقابت می‌تواند تبدیل به جنگ قدرت و قضاوت‌هایی یک جانبه و توام با خودبرتربینی شود که اعتماد را از بین می‌برد. بهتر است هدفی ژرف و سنگین انتخاب کنیم که همه را حول آن جمع کنیم و به داده‌هایمان وفادار بمانیم.

من تمامی این چیزها را از راه سختش یاد گرفته‌ام و این‌طور نبوده که کسی به من این‌ها را بگوید و من هم آن‌ها را اجرا کنم. وقتی همه بر روی یک هدف توافق کردیم و با‌ آن رابطه خوبی برقرارکردیم شانس بیشتری به ما روی آورد.

 

منبع :یاری کده

مقالات مرتبط

با زرافه یک سر و گردن بالاتر

با زرافه یک سر و گردن بالاتر

مجله آنلاین خلاقیت، تجاری زرافه مفتخریم که پس از انتشار ۷ ماهنامه از مجله خلاقیت تجاری اینترنتی زرافه در سال ۹۴، به دلیل استقبال از آن، نسخه آنلاین آن را در سال ۹۶ راه اندازی کنیم . زرافه توانست در ماههای آغازین فعالیت آنلاین، عنوان برترین وبسایت در حوره نشریات و مجلات آنلاین را در جشنواره وب

بازار سیداسماعیل استارت آپ ها !

بازار سیداسماعیل استارت آپ ها !

استارت آپ ها مصداق بازارهایی هستند که از شیرمرغ تا جون آدمیزاد در آنها پیدا می شود ! از قدیم هر چیزی رو که میخواستیم و پیدا نمیکردیم، میگفتند : برو بازار سید اسماعیل یا سد اسمال ! در این بازار انواع و اقسام اجناس چه نو و چه کهنه پیدا می شد، اجناسی را

نظرات ( 51 )
 1. نیما خداپناهی
  1394-08-28 at 20:06
  پاسخ

  دستتون درد نکنه خیلی سایت مفیدی دارین

 2. تیبا سبحانی
  1394-08-30 at 08:47
  پاسخ

  کارتون بیسته بیسته ;)))))))

 3. سیامک شیرمحمدی
  1394-09-05 at 14:52
  پاسخ

  حیف که زودتر از این با سایتتون اشنا نشدم :((( مرسی شما خیلی خوبین

 4. افسون ابتکار
  1394-09-09 at 16:47
  پاسخ

  نوشتن درمورد داشتن همکاری در سازمان خیلی لازمه و خوبه که بیشتر بهش پرداخته شه،ممنونم

 5. محمد امین عباسپور
  1395-01-14 at 05:51
  پاسخ

  تعداد مقالات در حوزه داشتن همکاری در سازمان رو بیشتر کنید

 6. اکبر توفیقی
  1395-02-13 at 18:32
  پاسخ

  خدا قوت

 7. امیر توفیقی
  1395-02-19 at 07:10
  پاسخ

  مقالات مرتبط با موضوع داشتن همکاری در سازمان بسیار جذاب بود ، خیلی خوشم اومد

 8. تابان حسابی
  1395-03-26 at 15:53
  پاسخ

  حیف که زودتر از این با سایتتون اشنا نشدم :((( مرسی شما خیلی خوبین

 9. بابک سیف
  1395-04-03 at 12:28
  پاسخ

  پرداختن شما به حوزه داشتن همکاری در سازمان باعث شده تا هرروز به دیدن سایتتون عادت کنم

 10. سوزان توکلی
  1395-04-13 at 04:50
  پاسخ

  دوستان عزیز مقاله داشتن همکاری در سازمان بهتون پیشنهاد میدم،ازدست ندید

 11. بردیا طباطبائی
  1395-04-22 at 20:29
  پاسخ

  تعداد مقالات در حوزه داشتن همکاری در سازمان رو بیشتر کنید

 12. پاییز غضنفری
  1395-06-03 at 16:02
  پاسخ

  مدتها دنبال مقاله ای خوب در حوزه داشتن همکاری در سازمان میگشتم،ممنون به دردم خورد

 13. هلیا کیانمنش
  1395-08-04 at 11:01
  پاسخ

  عنوان مقاله ها در قسمت داشتن همکاری در سازمان خیلی باحالن

 14. کیمیا شجاعی
  1395-08-20 at 19:20
  پاسخ

  لطفا یک مقاله راجع به داشتن همکاری در سازمان بذارید

 15. میلاد خاموشیان
  1395-09-06 at 15:45
  پاسخ

  گلچین مقالاتتون درباره داشتن همکاری در سازمان خیلی مفیدن،مرسی از اینکه انقدر دقت به خرج میدین و مقالات رو گزینش میکنین

 16. افسون مجتهدی
  1395-09-18 at 10:09
  پاسخ

  خیلی به کارم اومد این مطلبتون،مرسی

 17. بیتا محمدنژاد
  1395-09-28 at 14:58
  پاسخ

  موضوع داشتن همکاری در سازمان رو خیلی قشنگ شفاف سازی کردین،سپاس

 18. سپهر خاموشی
  1395-10-05 at 00:09
  پاسخ

  مطلب داخل سایت در مورد خیلی هوشمندانه نوشته شده

 19. سهیل شیرمحمدی
  1395-10-23 at 14:43
  پاسخ

  مقاله داشتن همکاری در سازمان اگر نکات جزئی تری رو قید کنین بهتره

 20. رونیا هاشمیان
  1395-10-23 at 15:25
  پاسخ

  بینطیر و بی رقیب

 21. فریبا علیدوست
  1395-10-23 at 16:19
  پاسخ

  لطفا به موضوع داشتن همکاری در سازمان هم توجه بیشتری کنید

 22. عادل توکلیان
  1395-10-27 at 15:20
  پاسخ

  مرسی از مقاله خوبتون درباره داشتن همکاری در سازمان

 23. شیرین پازوکی
  1395-12-05 at 23:28
  پاسخ

  لطفا راجع به داشتن همکاری در سازمان هم مقاله بذارید

 24. شیرین فاطمی
  1396-02-17 at 21:41
  پاسخ

  دوستان عزیز مقاله داشتن همکاری در سازمان بهتون پیشنهاد میدم،ازدست ندید

 25. سرور هاشمیان
  1396-03-09 at 08:23
  پاسخ

  مقاله در مورد داشتن همکاری در سازمان کم دارید لطفا بیشتر بذارین

 26. آرمین امانی جو
  1396-04-04 at 08:15
  پاسخ

  پست شما با عنوان داشتن همکاری در سازمان برام خیلی جذاب بود ، مچکرم

 27. هادی صدر
  1396-04-10 at 08:28
  پاسخ

  لطفا در مورد داشتن همکاری در سازمان هم مطلب بذارین

 28. سیروس بهبهانی
  1396-05-13 at 20:43
  پاسخ

  تصاویر انتخاب شده برای بخش داشتن همکاری در سازمان خیلی خوش آب و رنگن،خسته نباشین

 29. بنیامین خمسه
  1396-07-11 at 23:35
  پاسخ

  مقاله مربوط به داشتن همکاری در سازمان به دوستان پیشنهاد میکنم

 30. جوانه چاوشی
  1396-07-11 at 23:35
  پاسخ

  مطالبتون در مورد داشتن همکاری در سازمان خیلی مفید بود

 31. سرور مجتهدی
  1396-11-28 at 16:07
  پاسخ

  مقاله مربوط به داشتن همکاری در سازمان به دوستان پیشنهاد میکنم

 32. پژمان سبزواری
  1396-11-28 at 17:03
  پاسخ

  مقاله داشتن همکاری در سازمان اگر نکات جزئی تری رو قید کنین بهتره

 33. مهراب دباغ
  1396-12-10 at 14:06
  پاسخ

  پرداختن شما به حوزه داشتن همکاری در سازمان باعث شده تا هرروز به دیدن سایتتون عادت کنم

 34. پرنیا شاه حسینی
  1396-12-27 at 10:56
  پاسخ

  دوستان عزیز مقاله داشتن همکاری در سازمان بهتون پیشنهاد میدم،ازدست ندید

 35. سهراب زارع
  1397-01-03 at 15:00
  پاسخ

  پرداختن شما به حوزه داشتن همکاری در سازمان باعث شده تا هرروز به دیدن سایتتون عادت کنم

 36. میلاد حسین پور
  1397-01-21 at 21:28
  پاسخ

  مطلب داخل سایت در مورد خیلی هوشمندانه نوشته شده

 37. شهداد بنایی
  1397-02-31 at 11:47
  پاسخ

  لطف میکنین اگر تعداد مقالات درباره داشتن همکاری در سازمان رو بیشتر کنین

 38. سام چاوشی
  1397-04-17 at 21:15
  پاسخ

  وای خدای من ، مقاله داشتن همکاری در سازمان بی نظیر بود

 39. شیوا هدایتی
  1397-04-25 at 17:07
  پاسخ

  مرسی که انقدر خوب به موضوع داشتن همکاری در سازمان پرداختید

 40. آرش ترکاشوند
  1397-04-31 at 10:42
  پاسخ

  بینطیر و بی رقیب

 41. محمد علی فاطمی
  1397-05-07 at 18:51
  پاسخ

  تعداد مقالات در حوزه داشتن همکاری در سازمان رو بیشتر کنید

 42. مجتبی ستاری
  1397-05-07 at 19:05
  پاسخ

  مقاله مربوط به داشتن همکاری در سازمان به دوستان پیشنهاد میکنم

 43. رونیا حسینی
  1397-05-07 at 20:46
  پاسخ

  چرا به حوزه داشتن همکاری در سازمان کمتر توجه کرده اید؟من به شدت به مطالبی با حوزه نیاز دارم

 44. ژاله درگاهی
  1397-07-09 at 19:33
  پاسخ

  موفق باشین واقعا تلاش شما در این حوزه ستودنیه

 45. جوانه شریفیان
  1397-07-09 at 19:48
  پاسخ

  مقالات مرتبط با موضوع داشتن همکاری در سازمان بسیار جذاب بود ، خیلی خوشم اومد

 46. پردیس پارسی
  1397-09-18 at 20:46
  پاسخ

  مقالات در قسمت داشتن همکاری در سازمان خیلی با جزئیات مطرح شده اند،مرسی

 47. پیمان علینژاد
  1397-09-20 at 17:30
  پاسخ

  میشه مقاله با موضوعات داشتن همکاری در سازمان هم بذارید

 48. علیرضا کریمی
  1397-09-30 at 08:04
  پاسخ

  مقالات مرتبط با موضوع داشتن همکاری در سازمان بسیار جذاب بود ، خیلی خوشم اومد

 49. کامیار علیخانی
  1398-02-25 at 12:22
  پاسخ

  قوی شروع کردین لطفا تا آخرهم همینطور بمونید

 50. بنیامین جعفری
  1398-04-29 at 05:50
  پاسخ

  انتخاب مقالات در باب داشتن همکاری در سازمان کارسختیه،بهتون تبریک میگم خوب از پسش براومدین

 51. الینا پیرحیاتی
  1399-02-22 at 11:51
  پاسخ

  مقاله داشتن همکاری در سازمان نکات کاربردی فراوانی داشت

دیدگاهتان را بنویسید:

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.